Kas ravimid võivad põhjustada kõhupuhitust?
Kõhupuhitus ja kõhugaasid on kõige sagedasemad arstivisiidil mainitud seedetrakti sümptomid. Seda peetakse sageli salajas häbitunde tõttu või ei pea seda kuigi tõsiseks probleemiks ei kaebustega inimesed ise ega nende arstid. Tegelikkuses esineb paljudel inimestel kõhupuhituse ja kõhugaaside korral valu ning ebamugavus sotsiaalsel suhtlusel.
Kõhupuhituse ja kõhugaaside tüüpilised põhjused on ebatervislikud söömisharjumused, stress, toidutundlikkus, samuti hormonaalse tasakaalu häire. Neil juhtudel võib mõne toidu väljajätmine või harjumuste muutmine pakkuda püsivat leevendust.
Mõnel juhul kutsuvad kõhupuhitust esile teatud ravimid, mille kõrvaltoimete hulka see kuulub.
Lisateavet soovimatute kõrvaltoimete kohta lugege pakendi infolehest või küsige arstilt.
Millised ravimid põhjustavad kõhupuhitust ja miks?
Uuringutes osalejad on teatanud seedeprobleemidest pärast teatud toitude või ravimite tarvitamist. Nende ravimite hulka kuuluvad näiteks kõhukinnisuse (lahtistid), diabeedi (akarboos) ja rasvumuse ravimid (orlistaat).
Muud ravimid, mis teadaolevalt seedeprobleeme põhjustavad, on mittesteroidsed põletikuvastased valuvaigistid (nt ibuprofeen) ning antibiootikumid.
Rasestumisvastased vahendid muudavad hormonaalset tasakaalu, mis põhjustab samuti kõhupuhitust. Paljud naised on teatanud kõhupuhitusest pärast hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite võtmise alustamist.
Millal peaksite pöörduma arsti poole?
Kõhupuhituse põhjuste leidmine võib võtta aega ning olla pikaajaline ja tüütu katse-eksituse protsess, mille jooksul välditakse oma tavapäraseid toite ja harjumusi. Kui arvate, et mõni ravim põhjustab kõhupuhitust, pidage nõu ravimi määranud arstiga. Võib-olla saab kõhupuhitust ravida või ravim asendada sellisega, millel on vähem kõrvaltoimeid.
Kuidas vabaneda gaasidest ravimi põhjustatud kõhupuhituse korral?
Kuna paljude probleemide põhjus tundub olevat tänapäevane eluviis, saate kõhupuhitusega seotud probleemide leevendamiseks paljugi ise ette võtta. Tähelepanelikkus oma harjumuste ja rutiinide suhtes aitab leida põhjuseid.
Espumisan® (simetikoon) – kõhupuhituse kiire leevendus!
Pingeline töö, aja jaotamine hobide, perekonna ja sõpradega suhtlemise vahel ning liiga rasvase või muul moel ebatervisliku toidu söömine võib põhjustada stressi. Meie seedesüsteem ei saa selle kõigega hakkama, põhjustades gaasi ülemäärast tootmist, mis jääb kõhtu lõksu ning tekitab täiskõhu- ja puhitustunnet. Ebamugavus kõhus ja kartus gaaside kontrollimatu väljutamise ees põhjustab paljudele inimestele veelgi rohkem stressi.
Espumisani toimeaine simetikoon pakub kiiret ja usaldusväärset leevendust. Simetikoon on tõestatud ja tõhus vahend kõhupuhituse ning kõhugaaside vastu. Espumisan (simetikoon) leevendab kiiresti erinevaid gaasidega seotud sümptomeid, nagu kõhugaasid või punnis kõht.
Espumisani toimeaine simetikoon vähendab seedetraktis lõksus olevate gaasimullide elastsust. Mullide lagunemisel gaas vabaneb, mis lihtsustab selle eemaldamist loomulikul teel.
Espumisan® (simetikoon) – erinevad ravimvormid vastavalt vajadusele
Espumisan® emulsioon 100 mg/ml
Toimeaine simetikoon. Käsimüügiravim. Kõhupuhituse sümptomaatiliseks raviks.
Espumisan® L emulsioon 40 mg/ml
Toimeaine simetikoon. Käsimüügiravim. Kõhupuhituse sümptomaatiliseks raviks.
Espumisan® Easy suus lahustuvad graanulid 125 mg
Toimeaine simetikoon. Meditsiiniseade. Lihtne leevendus kõhugaasidele.