Miks esineb kõhupuhitus tihti just puhkuse ajal?
Kui Teil esineb kõhupuhitust, võite olla kindel, et Te ei ole ainus. Kõhupuhitust esineb nii meestel kui ka naistel. Enamik inimestest kogeb elu jooksul kõhupuhitust ja kõhugaaside. Meie kehal on imepärane võime muuta toit energiaks. Kui olete puhkusel, muutub loomulikult Teie organismi „kütus“. Suur osa uue riigi kultuuri kogemisest on kohaliku toidu maitsmine. Näiteks Tais maitsva, kuid vürtsika karri söömine pakub Teie kehale toitu, millega see ei ole harjunud. Samuti võivad meie seedesüsteemi mõjutada võõramaiste restoranide erinevad hügieenistandardid.
Tegelikult ei ole aga puhkuse ajal kõhupuhituse kogemiseks vajagi kaugele reisida. Isegi paari tunni kaugusel koos sõpradega puhkuse veetmine võib ahvatleda Teid oma toitumisharjumusi muutma. Võite tarbida tavapärasest rohkem suupisteid, alkoholi ja rasvaseid toite. Lõppude lõpuks olete ju puhkusel! Teie kõht ei pruugi vastu pidada ning reageerib kõhupuhituse ja kõhugaasidega. Mõne jaoks võib see peale füüsilise ebamugavuse põhjustada ka piinlikkust ja ebamugavust sotsiaalsel suhtlusel.
Mis põhjustab reisimisel kõhupuhitust?
Inimese seedesüsteem on ühtviisi nii imepärane kui ka tundlik. Ka uute harjumatute toitude proovimine võib kõhtu ärritada.
Gaaside tekkimine seedetraktis sõltub tavaliselt imendumata toidu kogusest, mida bakterid fermenteerima asuvad, ning soolestiku mikrofloora üldisest koostisest ja olemasolust. Puhkuse ajal uute toitude ja jookide tarbimine häirib tasakaalu. Seedimata toit maos ja sooltes on suurepärane keskkond bakteritele kasvamiseks ja gaasi tootmiseks, mis jääb seedesüsteemi lõksu.
Kuigi puhkus on aeg lõdvestumiseks ja taastumiseks, eelistavad paljud sel ajal uusi ja erutavaid kogemusi. Mõned hoogsad päevad Aasia kuumuses iidseid templeid külastades võivad kehale stressi tekitada ja sellega seedimist mõjutada.
Millised on tüüpilised seedehäired puhkuse ajal?
Paljud kaugetes maades puhkavad inimesed on sunnitud oma päevakavad planeerima tualettruumide lähedusse. Kui see tundub tuttav, siis meenutame, et Te pole üksi. Seedehäired võivad puhkusel ilmneda erineval moel.
Kõhuvalu
Paljud seedehäired väljenduvad kõhuvaluga. See hõlmab kõhukrampe, tuima valu või puhitustunnet.
Kõhulahtisus
Kõhulahtisus on sooletegevuse muutus, mis võib hõlmata roojamise sageduse ja mahu või väljaheite konsistentsi muutust. Vedeliku imendumise vähenemine või vedeliku soolde eritumise suurenemine muudab väljaheite vedelamaks. Äge kõhulahtisus kestab tavaliselt vähem kui 2-3 nädalat ja seda põhjustavad peamiselt bakterid.
Refluks ja kõrvetised
Mõnikord võib maohape liikuda tagasi üles kurgu poole ja jätta suhu hapuka maitse. Ka kõrvetav tunne rinnaku ja südame piirkonnas on kõrvetiste sümptom.
Gaasid ja kõhupuhitus
Statistika näitab, et 30% üldpopulatsioonist kannatab kõhupuhituse ja -gaaside käes. Sellega kaasneb ülemäärane täiskõhutunne. Gaaside tekkimine seedetraktis sõltub tavaliselt imendumata toidu kogusest, mida bakterid fermenteerima asuvad, ning soolestiku mikrofloora üldisest koostisest ja olemasolust.
Kuidas vabaneda reisil kõhupuhitusest?
Anname mõned näpunäited, mida teha, kui olete puhkusel valusa puhitunud kõhuga.
Käsimüügiravimid Kiiret leevendust saab apteegis saadaolevate ravimitega. Espumisan (simetikoon) ja selle sarnased ravimid sisaldavad spetsiaalseid koostisosi, mis soodustavad gaaside õiget liikumist. Soovitatav on sellised ravimid valmis osta ja need reisile kaasa võtta.
Füüsiline aktiivsus Uuringud on näidanud, et liikumine võib vähendada soolegaase. Halb kehahoiak või lamav asend võib organismis gaaside korrapärast liikumist häirida. Juba väike jalutuskäik aktiviseerib soolestiku tööd ja aitab vabaneda ülemäärastest gaasidest.
Õrn kõhumassaaž piki jämesoole kulgu võib aidata eemaldada sooltesse kinni jäänud gaase.
Kui kõhupuhitus ja seedehäired püsivad, on alati hea mõte minna kohaliku arsti juurde, et välistada tõsised probleemid. Neil on tavaliselt palju kogemusi selles piirkonnas reisijatega.
Kuidas vältida reisil kõhupuhitust?
Seedehäired võivad tekkida seedimise eri etappides. Probleemid võivad tekkida, kui neelatakse liiga palju õhku, süüakse liiga kiiresti või toodetakse ülemäärast gaasi soolestikus. Kuna reisides põhjustab kõhupuhitust peamiselt sobimatute toitude seedimine, on mõned asjad, mida saate puhituse vältimiseks teha. Tähelepanelikkus oma harjumuste ja rutiinide suhtes aitab leida puhituse põhjuseid, et saaksite reisi nautida niipalju kui võimalik.
Espumisan (simetikoon) -kõhupuhituse kiire leevendus!
Kõhupuhitus ja kõhugaasid on normaalsed. Tänapäevane eluviis võib aga olla väga intensiivne. Pingeline töö, aja jaotamine hobide, perekonna ja sõpradega suhtlemise vahel ning liiga rasvase või muul moel ebatervisliku toidu söömine võib põhjustada stressi. Meie seedesüsteem ei saa selle kõigega hakkama, põhjustades gaasi ülemäärast tootmist, mis jääb kõhtu lõksu ning tekitab täiskõhu- ja puhitustunnet. Ebamugavus kõhus ja kartus gaaside kontrollimatu väljutamise ees põhjustab paljudele inimestele veelgi rohkem stressi.
Espumisani toimeaine simetikoon pakub kiiret ja usaldusväärset leevendust. Simetikoon on tõestatud ja tõhus vahend kõhupuhituse ning kõhugaaside vastu. Espumisan (simetikoon) leevendab kiiresti erinevaid gaasidega seotud sümptomeid, nagu kõhugaasid või punnis kõht.
Espumisani toimeaine simetikoon vähendab seedetraktis lõksus olevate gaasimullide elastsust. Mullide lagunemisel gaas vabaneb, mis lihtsustab selle eemaldamist loomulikul teel.
Espumisan® (simetikoon) – erinevad ravimvormid vastavalt vajadusele
Espumisan® kapslid 40 mg
Toimeaine simetikoon. Käsimüügiravim. Kõhupuhituse sümptomaatiliseks raviks.
Espumisan® emulsioon 100 mg/ml
Toimeaine simetikoon. Käsimüügiravim. Kõhupuhituse sümptomaatiliseks raviks.
Espumisan® L emulsioon 40 mg/ml
Toimeaine simetikoon. Käsimüügiravim. Kõhupuhituse sümptomaatiliseks raviks.