Tavapärased, aga ohtlikud kemikaalid majapidamises
Me peame oma kodu ohutuks. Kohaks, kus on mugav ja turvaline olla. Siiski võib meie kodudes väikeste laste jaoks leiduda palju ohte, nagu teravad nurgad või kahjulikud ained. Isegi kui ohtlikud esemed on paigutatud silma alt ära ja näiliselt turvalisse kohta, on alati võimalus, et uudishimulik laps leiab juurdepääsu ravimikapis olevatele ravimitele või majapidamiskemikaalidele, nagu seep ja pesuvahendid.
Õnneks on vahutavate pesuvahendite põhjustatud mürgistused harvad. Kui see aga juhtub, peavad vanemad reageerima kiiresti. Võtke ühendust mürgistusteabekeskusega. Pärast pesuvahendite ekslikku sissevõtmist saab Espumisani (simetikoon) kasutada abistava vahendina vahu vähendamiseks. Ärge kutsuge esile oksendamist, sest see võib vahutamist veelgi suurendada.
Kuidas saan vältida oma lastel mürgistuse teket?
On mõned lihtsad ohutusmeetmed, mida igaüks peaks kasutusele võtma. Esiteks peab igas lastega majapidamises olema lukustatav ravimikapp. Teine soovitus on panna ohtlikumad puhastusvahendid lihtsasti juurdepääsetavatest kohtadest (nt kraanikausialune) kõrgemal ja väljaspool ulatust olevatesse kappidesse.
See reegel kehtib nii majas sees kui ka väljas (nt garaažis või aiakuuris) olevate vahendite kohta. Mõned inimesed hoiavad värvilahusteid, valgendeid või muid sarnaseid ained kasutatud joogipudelites. Hoidke selliseid aineid alati originaalpakendites, kuna vastasel juhul võib uudishimulik laps neid ekslikult karastusjoogiks pidada. Esemeid minema visates veenduge, et need ei satuks lihtsasti ligipääsetavatesse prügikastidesse või prügi hulka. Ärge hoidke kodus mürgiseid taimi või asetage need laste käeulatusest välja.
Esmaabi laste mürgistuste korral
Kui juhtub hirmsaim ja laps neelab midagi alla, helistage abi saamiseks kohe arstile või mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662.
Õppige tähele panema märke, et miski on korrast ära. Helistage arstile või abiliinile 16662 kindlasti juhul, kui lapsel esinevad järgmised seisundid:
kõnelemis- või hingamisraskused
teadvuse kaotus
oksendamine
põletustunne suus
kõhuvalu
keemilised põletused nahal
Kui mürgine aine on kiiresti toimiv, võib viivitamatu esmaabi olla äärmiselt tähtis. Seetõttu võib olla ajaliselt tõhus toimida paarina. Üks inimene helistab mürgistusteabekeskusse ja teine rakendab asjakohaseid abinõusid.
Espumisan® (simetikoon) vähem ohtlike ainete toimete vastu
On selge, et kui laps on alla neelanud ohtlikku ainet, tuleb meditsiinilist nõu küsida arstilt või mürgistusteabekeskuse liinilt.
Mõnikord on lapsel aga kerge reaktsioon vähese koguse pesuvahendi või -vedeliku allaneelamise tõttu. Laps võib tunda iiveldust ja tema suus võivad olla seebised mullid. Teaduslikult on tõestatud, et Espumisani toimeaine simetikoon, mida tavaliselt kasutatakse kõhupuhituse ja kõhugaaside raviks, aitab kahel moel. Espumisan ja selle toimeaine simetikoon aitavad eemaldada vedelikku ja vahutamisvastane aine lõhustab seebised mullid, pakkudes lapse kõhule leevendust ja aidates tal kiiremini taastuda.
Espumisan® (simetikoon) – erinevad ravimvormid vastavalt vajadusele
Espumisan® kapslid 40 mg
Toimeaine simetikoon. Käsimüügiravim. Kõhupuhituse sümptomaatiliseks raviks.
Espumisan® L emulsioon 40 mg/ml
Toimeaine simetikoon. Käsimüügiravim. Kõhupuhituse sümptomaatiliseks raviks.
Espumisan® Easy suus lahustuvad graanulid 125 mg
Toimeaine simetikoon. Meditsiiniseade. Lihtne leevendus kõhugaasidele.